trende

Makedonya Vatandaşlığı Başvuru 2022

Makedonya çifte vatandaşlık 2021 için çıkan yasa, göçmenleri sevindirdi! Artık Makedonya’da doğan, “ana vatana göç” eden göçmenlerde Kuzey Makedonya vatandaşlık başvurusu yapabilecek. Kuzey Makedonya vatandaşlığı başvuru için profesyonel ekiminizden destek alabilirsiniz.

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Vatandaşlık yasası detayları için sizlere hazırlamış oluğumuz yazıyı okuyabilirsiniz.

Makedonya vatandaşlığı başvuru için, en başta vatandaşlık alma şartlarını yerine getirebiliyor olmanız gerek. En baştaki temel şart, belgeler ile Makedonya doğumunu belgelerle kanıtlayabiliyor olmak. Kendiniz ya da anne babanız Makedonya’da doğduysa, çifte vatandaşlık hakkınız bulunuyor.

Ebeveynlerin göçmenliğinden faydalanabilmek için anne veya babanızın sağ olması ve vatandaşlık almak için başvuruda bulunması gerekiyor. Ancak anne ya da babanızın Makedonya vatandaşlığı olması gerekiyor ki siz de başvuruda bulunabilesiniz… Bunun gibi bilmeniz gereken şartlar, detaylar ve prosedürler var.

Makedonya Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Makedonya Vatandaşlığı Başvuru
Makedonya Vatandaşlığı Başvuru

Makedonya vatandaşlığı başvuru için Kuzey Makedonya Cumhuriyeti yetkili kurumları ile de bağlantıya geçebilmeniz gerek. Makedonya çifte vatandaşlık için gerekli evraklar mevcut. Doğuma dayanak belgesi, isim denklik belgesi gibi… Makedonya vatandaşlığına başvurmak için ilk önce bu belgelerin toplanması gerek.

Toplanan belgelerin de Makedonca çevirilerinin gerçekleştirilmesi gerekiyor.  Ayrıca belgelerin bir süresi olduğu için ilk önce başvuru için tüm planlamaların yapılması gerekli. Makedonya konsolosluğu ile irtibata geçilmeli ve Makedonya’da sizlere yardımcı olacak bir avukat ile görüşebilmelisiniz.

Uzun ve zahmetli bir süreç. Makedonyavatandaslik.net olarak, sizlere destek oluyoruz. Eğer siz de göçmenlere Makedonya vatandaşlığı hakkından faydalanmak istiyorsanız, hata payını en aza indirmeniz önemlidir. Sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için uzman ekibimizden destek almayı düşünebilirsiniz. Bizlerden destek aldığınızda, 6 ay gibi bir değerlendirme sürecinden sonra Makedonya vatandaşlığı alabiliyorsunuz. Daha fazla detay öğrenmek için bizimle iletişime geçin!

MAİL ADRESİ: makedonyavatandasliknet@gmail.com

TELEFON NUMARASI: 0 552 670 42 83

Sıkça Sorulan Sorular için tıklayabilirsiniz!

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Makedonya Vatandaşlık Danışma
Makedonya Vatandaşlık Danışma
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?