trende

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Vatandaşlık Yasası

Kuzey Makedonya Temmuz ayında yeni vatandaşlık yasasını kabul etti. Kuzey Makedonya Cumhuriyeti vatandaşlık yasası ile; Makedonya’da doğan ancak Türkiye’ye göç etmek durumunda kalan vatandaşlar, tekrar Kuzey Makedonya vatandaşlığı almak için başvuruda bulunabilirler.

Kuzey Makedonya vatandaşı olmak için belli başlı şartları yerine getirmek gerekiyor. Kabul edilen bu yasaya kadar tüm şartları yerine getirebilen fakat “ana vatana göç etti” durumundan dolayı bazı insanlar başvuruda bulunamıyorlardı. Artık bu durum ortadan kalktı ve vatandaşlara başvuru hakkı tanındı.

Kuzey Makedonya Meclisi’nde 29 Temmuz 2021 tarihinde onaylanan vatandaşlık yasasıyla Makedonya göçmeni Türk vatandaşları, Makedonya vatandaşlığı alabilecekler. Türkiye’de bulunan birçok Kuzey Makedonya göçmeni bulunuyor. Bu yasanın kabulü ile birlikte, çift vatandaşlığa geçebilecek birçok kişi harekete geçmeyi planlıyor.

Resmi Gazetede Yayınlandı!

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Vatandaşlık Yasası
Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Vatandaşlık Yasası

Kuzey Makedonya vatandaşlığı alabilme şansı doğan vatandaşlar sevinç içerisinde. Sebebi ise Makedonya vatandaşlığı avantajları herkes için çok cazip olması. Temel şartlar dışında, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti vatandaşlık yasası ile Makedonya doğumunu belgelerle kanıtlayabilen herkes Kuzey Makedonya vatandaşlığı alabilecek.

Yasanın tamamen yürürlüğe girmesi için Resmi Gazete tarafından yayınlanması bekleniyordu. Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Meclisi tarafından onaylanan yasa, artık Makedonya Resmi Gazetesi’nde de yer alıyor. Resmi Gazete yayınını görmek için tıklayabilirsiniz.

Ayrıca Kuzey Makedonya Cumhuriyeti çift vatandaşlığa olanak sağladığı için hem Türkiye hem de Makedonya vatandaşı olunabiliyor. Bu demek ki her iki ülkenin de haklarından faydalanabiliyorsunuz. Makedonya vatandaşı olabilmek için – kimler Makedonya vatandaşı olabilir? – hakkında hazırladığımız yazıya şimdi göz atabilirsiniz. Makedonya vatandaşlık başvurusu fazlasıyla çaba gerektiren bir süreç.

Profesyonellerden Destek Alın!

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Vatandaşlık Yasası
Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Vatandaşlık Yasası

Makedonya vatandaşlık başvurusu için gerekli belgeler, prosedürler tamamlanmalıdır. Sürecin en sağlıklı şekilde tamamlanması için konu hakkındaki uzman kişilerden destek alabilirsiniz. Bizler, makedontavatandaşlık.net olarak, sizlere vatandaşlık alma sürecinde yardım ediyoruz. Başvuru sürecini en kısa ve doğru şekilde halledebilmek için profesyonel bir ekiple çalışıyoruz. Belgelerin toplanmasından, çeviri işine kadar her adımınızı belirliyoruz.

Özellikle yasanın resmi gazetede yayınlanmasından sonra, vatandaşlık almak isteyen kişilerin sayısının artmasıyla, destek almak isteyenlerinde sayısı arttı. Siz de süreci en sağlıklı şekilde tamamlamak ve Makedonya vatandaşlığı almak için hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Yasal süreçleri tamamlarken, Makedonya ile mutlaka iletişim kurabilmesiniz. Bu durum kimi zaman iletişimsizliklere neden olabiliyor. Özellikle dil bilmeyenler için zor bir durum.

Çeviri işleri, belgelerin toplanması derken, maddi anlamda da çok fazla maliyet harcanıyor. Bizden alacağınız hizmet sayesinde ayrı ayrı maliyetler harcamanıza gerek kalmaz. Üstelik tek başınayken hareket edeceğiniz zaman yapacağınız hata riskinin de önüne geçmiş olursunuz.

Göçmenlere Makedonya vatandaşlığı konusunda uzman ekibimizden destek almak istiyorsanız, makedonyavatandasliknet@gmail.com adresine mail atabilirsiniz. Dilerseniz  0 552 670 42 83 telefon numarasını arayarak da bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sıkça Sorulan Sorular kısmından da merak edilenlere göz atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Makedonya Vatandaşlık Danışma
Makedonya Vatandaşlık Danışma
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?